فروشگاه جامع فایل های معماری و شهرسازی و مقالات دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

مهندسین مشاور معماری و شهرسازی

پایان نامه آسیب شناسی مدیریت کاربری اراضی منطقه 9 مشهد

پایان نامه آسیب شناسی مدیریت کاربری اراضی منطقه 9 مشهد

نویسنده : مهندس سید محمد کاظم خطیبی

پژوهش برتر دانشگاهی سال

 چکیده

امروزه برنامه‌ریزی در اجرا هر برنامه‌ای جزء لاینفک و بلافصل آن برنامه است اما این برنامه‌ریزی در مورد شهرها اندکی متفاوت است و منشأ تفاوت به این موضوع بازمی‌گردد که ابتدا اغلب شهرها شکل‌گرفته‌اند و بعد از وقوع رشد کنترل نشده‌ای حال می‌خواهیم به آن‌ها خط سیر توسعه را نشان دهیم. برای این منظور با تهیه طرح‌های توسعه شهری، برای شهرها برنامه‌ای مدون تهیه می‌گردد. اما یکی از عوامل تهیه و اجرای مناسب این طرح‌ها و تحقق اهداف آن، مدیریت شهری مسئول آن است.برنامه‌ریزی کاربری اراضی به عنوان یکی از مهم‌ترین شاخه‌های طرح‌های توسعه شهری نقش بیشتری را برای رسیدن به هدف طرح بازی می‌کند. در این تحقیق ابتدا با این فرض که مدیریت ناکارآمد شهری عامل محقق نشدن طرح‌های شهری در منطقه 9 مشهد است به جمع‌آوری اطلاعات از منابع و سازمان‌ها و همچنین مشاهدات عینی و بررسی‌های میدانی پرداختیم. بعد از بررسی و رسیدن به این نتیجه که اهداف طرح‌های جامع و تفصیلی در این منطقه محقق نشده است ، با توجه به جدول سازگاری به بررسی مکان‌هایی که مدیریت کاربری اراضی شهری با تغییر در طرح‌های تفصیلی ملاک عمل باعث به وجود آمدن ناسازگاری در محیط شهری شده‌اند پرداخته شده است. در نهایت با بررسی درخواست‌های کمیسیون ماده 5 در منطقه 9 نیز با ناکارآمدی مدیریت در شهرداری‌ها و سازمان‌های مسئول مواجه گشتیم.در نتیجه‌گیری این نکته مهم وجود دارد که هرچند این تغییرات در طرح‌ها با اطلاع شهرداری انجام می‌شود اما دلایل دیگری از جمله نیاز شهرداری به کسب درآمد به خاطر کمبود منابع درآمدی، عدم برخورداری از منابع دولتی ، وجود سازمان‌های مداخله گر نظیر سازمان اوقاف و آستان قدس رضوی و... ، سمت توسعه شهر به طرف منطقه 9 و عوامل دیگر مدیریت ناکارآمد شهری را در وقوع این امر همراه بوده اند. در انتها پیشنهاد‌هایی از جمله استفاده از سیستم های برنامه‌ریزی رایانه‌ای ، استفاده از مشارکت مردم در امور شهری ، استفاده از شورای محلات در تصمیم‌گیری‌ها ، تعیین کارگروهی مشترک بین سازمان‌های اثرگذار شهر ، تعیین ناحیه‌های جدید در منطقه 9 برای پایش و کنترل بیشتر زمین‌های تحت مدیریت و ... ارائه شده است. همچنین مدل تحلیلی SWOT برای مدیریت کاربری اراضی در منطقه 9 و استفاده در سایر مناطق در این قسمت ارائه شده است.

کلمات کليدي: آسیب‌شناسی، مدیریت کاربری اراضی، منطقه 9 مشهد، طرح‌های توسعه شهری،  مدل SOWT ، ماتریس سازگاری.  اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 800,000 ریال
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 1,000,000 ریال
تمامی فایل های این فروشگاه جهت کمک به پروژه های شما می باشد واین فروشگاه هیچ مسئولیتی در قبال استفاده نادرست از فایل خریداری شده نمی پذیرد.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Asib-shenasi_1309837_3915.zip6.2 MB

پایان نامه آسیب شناسی مدیریت کاربری اراضی منطقه 9 مشهد

پایان نامه آسیب شناسی مدیریت کاربری اراضی منطقه 9 مشهد نویسنده : مهندس سید محمد کاظم خطیبی پژوهش برتر دانشگاهی سال   چکیده امروزه برنامه‌ریزی در اجرا هر برنامه‌ای جزء لاینفک و بلافصل آن برنامه است اما این برنامه‌ریزی در مورد شهرها اندکی متفاوت است و منشأ تفاوت به این موضوع بازمی‌گردد که ابتدا اغلب شهرها شکل‌گرفته‌اند و بعد از وقوع رشد کنترل نشده‌ای حال م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 100,000 تومان 80,000 تومان 20% تخفیف